Przyjmowanie wniosków o stypendia

Informacja o terminach składania wniosków o stypendium socjalne, stypendium dla osób niepełnosprawnych oraz stypendium rektora w roku akademickim 2019/2020 przez studentów rozpoczynających pierwszy rok studiów lub swój kolejny rok studiów od semestru letniego

Ze względu na sytuację epidemiologiczną oraz pracę zdalną wielu jednostek Uczelni, uprasza się, aby wnioski o stypendia kierowane były drogą pocztową lub na Dziennik Podawczy/Informację na UP adres Biura Spraw Studenckich (ul. Podchorążych 2)!

Studenci studiów stacjonarnych i niestacjonarnych, którzy rozpoczynają pierwszy rok studiów lub swój kolejny rok studiów od semestru letniego roku akademickiego 2019/2020 mogą składać wnioski o stypendium socjalne, stypendium dla osób niepełnosprawnych oraz stypendium rektora w terminie od 9 do 27 marca 2020 r.

UWAGA: Niniejsza informacja dotyczy tylko i wyłącznie studentów I i II roku edukacji – techniczno – informatycznej studiów stacjonarnych i niestacjonarnych II stopnia, 1,5 – letnich, którzy rozpoczynają studia lub swój kolejny rok studiów od semestru letniego roku akademickiego 2019/2020 oraz studentów I roku roku gospodarki przestrzennej (studia stacjonarne II stopnia 1,5-letnie) rozpoczynających studia od semestru letniego roku akademickiego 2019/2020.

STYPENDIUM DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH:
Studenci wyżej wymienionych kierunków i roczników, mogą składać wnioski o stypendium dla osób niepełnosprawnych na semestr letni roku akademickiego 2019/2020 w terminie od 9 do 27 marca 2020 r.

Dotyczy również studentów, którzy z różnych przyczyn nie złożyli wniosku w październiku.
Jeżeli złożyłeś wniosek w październiku, nie musisz składać go ponownie!

STYPENDIUM SOCJALNE:
Studenci rozpoczynający pierwszy rok studiów (lub swój kolejny rok studiów) od semestru letniego roku akademickiego 2019/2020, mogą składać wnioski o stypendium socjalne na semestr letni roku akademickiego 2019/2020 w terminie od 9 do 27 marca 2020 r. Wniosek wraz z kompletem dokumentów należy złożyć w Biurze Spraw Studenckich (pok. 15 lub 16, ul. Podchorążych 2) od poniedziałku do piątku (z wyjątkiem wtorków – dzień wewnętrzny) w godz. od 10:00 do 13:00. Wniosek o stypendium socjalne, konieczne załączniki oraz regulamin stypendialny dostępne są w zakładce „Regulamin”.
Wykaz podstawowych dokumentów niezbędnych przy składaniu wniosku znajduje się TUTAJ.
Ważna informacja uzupełniająca dla studentów ubiegających się o stypendium socjalne znajduje się TUTAJ.
Studenci powinni odpowiednio wcześniej wystąpić do właściwych urzędów o stosowne dokumenty potrzebne przy składaniu wniosku, w tym przede wszystkim o zaświadczenia o dochodach z Urzędu Skarbowego, zaświadczenia o składkach zdrowotnych z ZUS-u (czas oczekiwania nawet do dwóch tygodni !!!), zaświadczenia o zasiłku chorobowym z KRUS-u i inne.

STYPENDIUM REKTORA:
Studenci wyżej wymienionych kierunków i roczników, mogą składać wnioski o stypendium rektora na semestr letni roku akademickiego 2019/2020 w terminie od 9 do 27 marca 2020 r. Przed złożeniem wniosku prosimy o zapoznanie się z Regulaminem stypendialnym, przede wszystkim z paragrafami 22–23.
Studenci, którzy zostali przyjęci na I rok studiów II stopnia, a studia I stopnia ukończyli na innej uczelni, do wniosku o stypendium powinni dołączyć zaświadczenie o średniej ocen za ostatni rok, tj. załącznik nr 13.

Więcej informacji na stronie Pomocy Materialnej www.stypendia.up.krakow.pl