Podania o przydział miejsc w Domach Studenckich na rok akademicki 2020/2021 – tura II

Od dnia 01 lipca 2021 r. będziemy przyjmować podania o przydział miejsc w domach studenckich na rok akademicki 2020/2021. Ze względu na sytuacje epidemiologiczną oraz mając na uwadze bezpieczeństwo studentów zostanie uruchomiona specjalna platforma w celu składania podań elektronicznie. Link do platformy poprzez którą możecie składać podania znajduje się tutaj: https://stypendia.up.krakow.pl/wnioski/wniosek-o-akademik/. Zasady przydziału miejsc w domach studenckich pozostają takie same jak w latach ubiegłych.

Podania przyjmujemy do 13 lipca 2021 r.

W podanym terminie wnioski powinni składać studenci studiów stacjonarnych:

• Kandydaci na studia I stopnia licencjackie;
  • Kandydaci na studia inżynierskie;
  • Kandydaci na studia jednolite magisterskie;
  • Studenci studiujący na innych Uczelniach;
  • Studenci, którzy przegapili I turę przyjmowania wniosków (w pierwszej kolejności miejsca będą przyznawane osobom rekrutującym się na studia)

Kandydaci na studia drugiego stopnia podania będą składali w terminie wrześniowym.

Studenci posiadający orzeczony stopień niepełnosprawności, podania będą również składać elektronicznie.

Przypominamy, że w przypadku, gdy akademik zostanie przyznany, należy w ciągu 14 dni dokonać wpłaty tzw. opłaty rezerwacyjnej za miejsce w kwocie 600 zł, która będzie zaliczona na poczet kaucji za miejsce w domu studenckim.

Wysokość opłaty rezerwacyjnej/opłaty kaucyjnej nie jest równoważna z opłatą miesięczną za miejsce w Domu Studenckim.