Stypendia dla osób niepełnosprawnych na rok 2022/2023 zostały przyznane

Informujemy, że stypendia dla osób niepełnosprawnych zostały wypłacone w dniu 24 listopada 2022 r. Informacja o przyznanych stypendiach dostępna jest po zalogowaniu się na swoje indywidualne konto w Wirtualnej Uczelni. Oficjalnie zakładka „Stypendia” w Wirtualnej Uczelni zostanie dla Państwa udostępniona w dniu 30 listopada 2022 r. od godziny 16:00. Szczegółowych informacji na temat stypendiów udzielają pracownicy Działu Spraw Studenckich.

Stypendia przyznane są na okres 9 miesięcy, od października 2022 r. do czerwca 2022 r. Dzięki staraniom Władz Uczelni, w roku akademickim 2022/2023 stypendia dla osób niepełnosprawnych ponownie wzrosły. Tak dużego wzrostu stypendiów na przestrzeni ostatnich dwóch lat nie było od dawna. Rektor Uniwersytetu Pedagogicznego prof. dr hab. Piotr Borek podjął wszelkie możliwe działania, aby zwiększyć środki pieniężne w funduszu stypendialnym, z którego wypłacane są stypendia.

Stawki stypendium dla osób niepełnosprawnych, w porównaniu z rokiem akademickim 2021/2022, zostały zwiększone w każdej grupie o 200 złotych i aktualnie wynoszą: dla osób posiadających lekki stopień niepełnosprawności – 1.000 złotych, umiarkowany stopień niepełnosprawności – 1.400 złotych, znaczny stopień niepełnosprawności – 1.800 złotych.