Rektor Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie prof. dr hab. Piotr Borek wręczył Nagrody Integralia pracownikom zaangażowanym w działalność na rzecz osób z niepełnosprawnościami

W dniach 17-21 kwietnia 2023 r. odbyły się XV Krakowskie Dni Integracji. Główna Konferencja pt. „Dostępność kultury i wydarzeń”, odbyła się w dniu 20 kwietnia 2023 r. w Pałacu Krzysztofory. Podczas uroczystości Jego Magnificencja prof. dr hab. Piotr Borek razem z rektorami i przedstawicielami 9 krakowskich uczelni podpisał porozumienie międzyuczelniane na rzecz studentów z niepełnosprawnościami, na mocy którego do porozumienia przystąpiła 9 krakowska uczelnia – Akademia Sztuk Pięknych.

Podczas uroczystości została wręczona Główna Nagroda Integralia, którą otrzymał Małopolski Instytut Kultury. Zostały wręczone również nagrody pracownikom uczelni wyższych zaangażowanym w działalność na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

Rektor Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie prof. dr hab. Piotr Borek wręczył nagrody Integralia 2023 za działalność na rzecz osób z niepełnosprawnościami Panu prof. dr. hab. Piotrowi Jarguszowi – Dyrektorowi Instytutu Malarstwa i Edukacji Artystycznej oraz Panu dr. Lechowi Kolasińskiemu – pracownikowi Instytutu Sztuki i Designu.

Nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Współorganizatorami XV Krakowskich Dni Integracji z ramienia Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie byli pracownicy Biura ds. Osób z Niepełnosprawnościami Pani Zuzanna Radwanek, Pan Maciej Cieślachowski, Pan Krzysztof Rączka z zespołu Wsparcia „Peer Support” oraz Pan Łukasz Bandoła – Kierownik Działu Spraw Studenckich.